Kiedy wzywać auto pomoc?

Jeżeli często podróżujesz samochodem, nie obce Ci są różnego typu niebezpieczne sytuacje na drodze. W wielu z nich twoje auto może zostać uszkodzone i nie będzie nadawać się do kontynuowania podróży. Co wówczas trzeba zrobić? Wezwać auto pomoc. Przyjedzie do ciebie laweta, która usunie uszkodzony samochód z drogie i odwiezie go pod wskazany przez ciebie adres. Może być nim warsztat samochodowy lub twój dom. Przedstawiamy również inne sytuacje, w których warto wzywać lawety, jako gwarancję szybkiej i profesjonalnej pomocy.

autoholowanie, laweta szczecin

Brak paliwa – to może zdarzyć się nawet najlepszym. Przeoczenie stacji benzynowej  może skutkować przymusowym postojem na poboczu drogi. W swojej miejscowości nie ma z tym problemu – można poprosić kogoś znajomego, aby podwiózł kilka litrów paliwa w kanistrze. Co jeśli spotkało nas to na autostradzie, daleko od miasta? Wówczas wystarczy jeden telefon na pomoc drogową. Auto holowanie nie będzie potrzebne, tylko samochód serwisowy dowiezie ci potrzebną ilość paliwa, aby móc dojechać do najbliższej stacji i zatankować samochód do pełna.

 

Wezwij autopomoc do przebitej opony

Czasami można jeździć samochodem wiele lat i taka sytuacja nas nie spotka. Czasami jednak mamy pecha i przebita opona może się powtórzyć kilka razy w roku. Jeśli masz problem z wymianą opony – bo nigdy tego nie robiłeś, nie masz potrzebnych narzędzi lub zatrzymałeś się w miejscu, gdzie nie ma warunków aby bezpiecznie podnieść samochód, koniecznie wezwij auto pomoc. Wymiana opony pójdzie im znacznie szybciej i sprawniej, również nocą. Laweta, holownik lub samochód serwisowy wyposażony jest w zewnętrzne oświetlenie, które może doświetlić teren postoju.

Inne usterki – poluzowany wydech, rozbita szyba, przepalona żarówka czy trudności w odpaleniu samochodu. To pozostałe sytuacje, kwalifikujące się po auto pomoc. Jeśli nie chcesz się stresować samodzielnym usuwaniem usterki lub poszukiwaniem najbliższego sklepu z częściami motoryzacyjnymi, wezwij pomoc drogową. W trakcie rozmowy opiszesz usterkę swojego samochodu, aby pomoc drogowa mogła się odpowiednio przygotować do jej usunięcia.