Forma rozliczenia z pomocą drogową

W dalszym ciągu wśród wielu kierowców drzemie przekonanie, że korzystanie z usług lawety pomocy drogowej, oznacza bardzo duże wydatki. W obawie o swój budżet, w sytuacji awarii na drodze, wolą korzystać z mało profesjonalnych i niebezpiecznych rozwiązań. Holowanie z pomocą znajomego lub przewóz uszkodzonego auta, na samochodzie który nie jest do tego przystosowany. Konsekwencje takich działań mogą być bardzo poważne. Począwszy od mandatu wystawionego przez policję – jeśli holowanie nie odbywa się zgodnie z przepisami, aż po możliwość uszkodzenia samochodu. O wiele bezpieczniej – i dla kierowcy i samochodu, będzie kiedy pomoc drogowa zajmie się transportem uszkodzonego samochodu. Jak będziemy mogli się z nią rozliczyć?

laweta szczecin

Płatność gotówką lub kartą

Coraz częściej lawety pomocy drogowej wyposażone są w terminale do obsługi płatności kartowych. Oznacza to, że nawet jeśli nie posiadasz przy sobie gotówki, będziesz mógł od razu po wykonaniu usługi zapłacić za nią. Oczywiście płatności gotówką są również obsługiwane. Kierowca operator wystawi na miejscu Ci fakturę za usługę holowania.

Płatność z odroczonym terminem

Stali klienci pomocy drogowej – na przykład firmy, mogą otrzymać fakturę z odroczonym terminem płatności. Na przykład 7 dniowym. Uregulują ją przelewem bankowym, wprost na konto pomocy drogowej. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, często stosowane np. w firmowych flotach samochodowych.

Płatność przez ubezpieczyciela

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest to, kiedy pomoc drogowa jest opłacana przez ubezpieczyciela. Działa to w przypadku ubezpieczeń asisstance i auto casco. W przypadku awarii na drodze, kierowca dzwoni na numer centrum alarmowego towarzystwa ubezpieczeniowego. Podaje podstawowe informacje o usterce samochodu, a operator wysyła do niego lawetę, najczęściej z przygotowanym samochodem zastępczym. Laweta, jak i pozostałe usługi które wykonała pomoc drogowa, zostaną opłacone przez ubezpieczyciela. Jest to tak zwana bezgotówkowa pomoc asisstance, dostępna dla osób prywatnych, jak i firm.

isuzu omars - laweta szczecin

Dodaj komentarz