Pomoc drogowa – Holowanie, laweta, naprawy na drodzę.

Wiele osób sądzi, że pomoc drogowa ogranicza swoją działalność wyłącznie do holowania uszkodzonych samochodów oraz transportu pojazdów, realizowanego przy pomocy lawety. Tymczasem oferta firm oferujących pomoc drogową w Szczecinie jest znacznie bogatsza niż może się wydawać. Na jakie usługi możemy liczyć, jeśli nasz samochód odmówi posłuszeństwa. Czy zawsze musi to oznaczać holowanie do najbliższego warsztatu i płacenie wysokich cen za przyjazd lawety? Oczywiście że nie!

holowanie Szczecin

Pomoc drogowa i usprawnienie samochodu na drodze

Czasami drobna awaria może sprawić, że nasz samochód nie może kontynuować podróży. Wiele z takich usterek udaje się usunąć na miejscu postoju, przy pomocy odpowiednich narzędzi i dzięki wiedzy mechaników. Pomoc drogowa, która ma w ofercie usługę asisstance, może nam udzielić takiej pomocy. W jej zakres wchodzi między innymi wymiana uszkodzonej opony na sprawną, dowiezienie paliwa, jeśli zabrakło go w baku, wymiana akumulatora na nowy oraz inne drobne prace mechaniczne, które można wykonać bez specjalistycznego sprzętu i poza warunkami warsztatowymi. Do takich między innymi zaliczyć można doraźne naprawy układu wydechowego, polegające na jego zespawaniu lub tymczasowym podwiązaniu, aby móc bezpiecznie zakończyć podróż samochodem. Pomoc drogowa może również świadczyć specjalistyczne usługi awaryjnego otwierania drzwi. Ta pomoc będzie potrzebna tym wszystkim, którzy przez nieuwagę zatrzasną kluczyki w środku swojego samochodu. Awaryjne otwieranie samochodów zawsze musi być wykonywane przez doświadczonych specjalistów. To ważne, ponieważ nieumiejętna obsługa urządzeń może doprowadzić do uszkodzenia karoserii i lakieru.

Usługi transportowe przy użyciu lawety

Podstawowym narzędziem pracy w pomocy drogowej jest laweta. To specjalistyczny pojazd, przystosowany do przewozu samochodów osobowych i dostawczych. Lawety mogą jednocześnie przewozić od jednego do dwóch pojazdów osobowych. Bardzo często mogą być wyposażone w przyczepę, dzięki czemu liczba przewożonych samochodów może być zwiększona nawet do czterech. Pomoc drogowa Szczecin oferuje usługę transportu samochodów na terenie całego kraju oraz terenie Unii Europejskiej. Z pomocy tej korzystają zarówno komisy samochodowe, jak i osoby prywatne, na własną rękę kupujące samochody używane. Z usług transportu przy pomocy lawety korzystają również salony samochodowe oraz warsztaty, w celu dostarczenia pojazdów do klienta lub lakierni.

Holowanie samochodów ciężarowych

Najbardziej specjalistyczną usługą, którą oferuje pomoc drogowa, jest autoholowanie samochodów ciężarowych. Z uwagi na gabaryty oraz wagę takich samochodów, ich holowanie musi się odbywać w ściśle określony sposób, przy użyciu tak zwanego sztywnego holu. Pomoc drogowa, która taką usługę oferuje, powinna również dysponować odpowiednim holownikiem, który będzie dysponował mocą wystarczającą do bezpiecznego holowania uszkodzonej ciężarówki. W przypadku, jeśli w holowanym samochodzie uszkodzona została przednia oś, to holowanie odbywa się przy użyciu tak zwanego motylka i podniesienia przedniej osi pojazdu.

auto holowanie szczecin
pomoc drogowa

Dodaj komentarz