Jak zapłacić za wynajem auta?

Jakie są dostępne metody regulowania płatności za wynajem samochodów? Przedstawiamy oferowane warunki zapłaty, które stosuje nasza wypożyczalnia samochodów w Szczecinie. Zachęcamy do lektury niniejszego artykułu – wiedza, która z niego płynie, może się przydać każdemu z nas, przy okazji najbliższego wynajmu samochodu.

wynajem aut

Wypożyczalnia samochodów i karta kredytowa

Nie ma chyba częściej praktykowanego sposobu zapłaty za wynajem aut w Szczecinie. Posiadanie karty kredytowej znacznie przyspiesza dopełnienie wszystkich formalności. Przy podpisywaniu umowy na wynajem auta, wypożyczalnia samochodów Szczecin ustanawia na karcie kredytowej blokadę, w wysokości równej cenie wypożyczenia, liczonej za każdy dzień korzystania z samochodu. W wielu wypożyczalniach można spotkać się z blokadą dodatkowej sumy (koszt kaucji), której wysokość każda wypożyczalnia może samodzielnie ustanawiać. Co w przypadku, jeśli nie posiadamy karty kredytowej lub są na niej niewystarczające środki pieniężne? Wówczas wypożyczalnia samochodów może zastosować druga formę płatności.

Wynajem aut za gotówkę

To druga metoda zapłaty za wynajem aut w Szczecinie. Płatność gotówką pozwala z góry uregulować należność za wypożyczenie samochodu. Dla ochrony swojej własności, tutaj również wypożyczalnie samochodów mogą poprosić o wpłacenie kaucji, która oczywiście zostanie zwrócona przy oddaniu sprawnego samochodów. Z uwagi na niedogodności, jakie może sprawiać wpłata kaucji gotówką (konieczność jej posiadania przez klienta, a także zorganizowanie przez wypożyczalnię wpłaty gotówki do banku), coraz mniej wypożyczalni decyduje się na jej pobieranie od swoich klientów. W zamian za to, w umowie są szczegółowo określone warunki pobierania dodatkowych opłat od klienta, w przypadku uszkodzenia samochodu lub innych szkód, które zostaną na nim dokonane z winy wynajmującego.

wypożyczalnia samochodów za gotówkę

Bezgotówkowy wynajem samochodu

Wypożyczalnia samochodów bardzo często współpracuje z ubezpieczycielami, w zakresie wynajmu samochodów dla ubezpieczonych tam klientów. Kiedy Twoje auto jest naprawiane w warsztacie blacharsko-lakierniczym, czy to z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku lub twojego ubezpieczenia auto casco, możesz wynająć samochód  wypożyczalni. Za tę usługę zapłaci ubezpieczyciel. Czy zawsze masz taką możliwość? To zależy. W przypadku szkody z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku, zgodnie z prawem przysługuje Ci bezpłatny wynajem auta na czas technologicznej naprawy twojego samochodu. Zazwyczaj będzie to około tygodnia. Jeśli szkoda jest naprawiana z ubezpieczenia autocasco, to opcja darmowego wypożyczenia jest dostępna tylko wtedy, jeśli twoja polisa AC taką opcję przewiduje. Jeśli nie, to za wynajem auta musisz zapłacić z własnej kieszeni. Wówczas do dyspozycji będziesz mieć dwie formy płatności, wyjaśnione w początkowej części tekstu. Warto również zaznaczyć, że jeśli wypożyczalnia samochodów udostępnia Ci samochód w opcji bezgotówkowej, to powinien to być model auta równoważny z tym który Ty posiadasz.