Daleka wyprawa samochodem, to bez wątpienia dla każdego bardzo duże wydarzenie, nawet jeśli dużo jeździmy autem i jesteśmy bardzo dobrymi kierowcami.

Nic w tym dziwnego, w końcu na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy jedynymi osobami odpowiedzialnymi na drodze i nigdy nie jesteśmy w stanie wszystkie zaplanować tak jakbyśmy chcieli. Dlatego na każdą podróż warto się odpowiednio zabezpieczyć i zabrać ze sobą kilka rzeczy.Oczywiście każdy o tym nam cały czas powtarza, jednak bardzo często w dalszym ciągu lekceważymy te informacje, więc powinniśmy sobie zrobić przed wyjazdem odpowiednią listę i krok po kroku odhaczać dane elementy.

Co powinno znaleźć się w bagażniku naszego pojazdu?

Każdy samochód powinien zostać wyposażony w elementy, które mogą okazać się bardzo przydatne w przypadku nieplanowanej awarii, więc musimy zabrać ze sobą koło zapasowe, na wypadek złapania gumy, klucz który umożliwi nam odkręcenie naszego koła i lewarek który również może okazać się bardzo pomocny, dodatkowo apteczka która jest do kupienia dosłownie w każdej aptece i trójkąt ostrzegawczy, na wypadek gdyby nasz samochód nie oczekiwanie stanął na drodze i nie chciał jechać dalej. Warto również zadbać o komplet kluczy, który pozwoli nam dokonać niewielkich napraw samodzielnie, w końcu będzie to najszybsza możliwość by dojechać do najbliższego miejsca kontroli, dlatego również warto zabrać ze sobą dodatkowy komplet żarówek i bezpieczników, w końcu nie wiadomo kiedy taki element nam się spali i jak daleko wtedy będziemy od najbliższej stacji benzynowej.

Lawety Szczecin

Czy o czymś jeszcze warto pamiętać?

Oczywiście nie możemy zapomnieć o posiadaniu kontaktu do renomowanej placówki holowniczej 😉, takiej jak na przykład firma kazauto.pl. Dzięki temu w trakcie większej awarii, nie musimy się martwić, że zostaniemy sami ze swoim problemem, a nie chcemy chyba by doszło do sytuacji w której panicznie będziemy szukać kontaktu w internecie, za pośrednictwem naszego telefonu, zwłaszcza jeśli nie zawsze możemy liczyć na dobry zasięg. Tego typu poszukiwania mogą zakończyć się znalezieniem kogoś, kto po prostu nas oszuka, lub zapłacimy astronomicznie wysoką kwotę, za usługi które powinny być o wiele tańsze.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług holowania pojazdów?

Kazauto.pl przede wszystkim posiada bardzo dużą ilość pozytywnych rekomendacji i opinii od klientów, którzy korzystali już wcześniej z usług naszej działalności, po drugie świadczymy kompleksowość wszystkich potrzebnych usług, w przypadku sytuacji nie planowanych. Dzięki temu, możemy zadzwonić i zamówić nie tylko holowanie naszego samochodu, ale również poprosić o wszystkie usługi Assistance. W razie gdybyśmy nie chcieli przerywać swojej podróży, kazauto to również wypożyczalnia samochodów. Jest to świetna alternatywa dla osób, które na przykład jadą na zaplanowane dawno wakacje i posiadają opłacone rezerwacje.

Usługa wypożyczenia auta w trakcie usterki naszego, to również świetna propozycja dla firm, które posiadają handlowców jeżdżących do klientów, ponieważ dzięki temu ich opóźnienie będzie wynosić jedynie kilka godzin, a nie cały dzień. Warto również trzymać się sprawdzonego już wyboru, ponieważ dzięki temu, często możemy liczyć na jakieś dodatkowe profity i programy lojalnościowe, zwłaszcza jeśli bardzo często zmuszeni jesteśmy korzystać z takich usług.

Co robić w sytuacji gdy trzeba holować pojazd?

Musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach, które pozwolą nam zabezpieczyć nasz samochód w sytuacji awarii, tak by nie stwarzał żadnego zagrożenia dla nas oraz innych uczestników ruchu. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o włączeniu świateł awaryjnych, które jeszcze przed zjazdem na pobocze możemy już włączyć  aby informować osoby za nami i przed nami, że coś się dzieje i powinny zachować ostrożność. W następnej kolejności powinniśmy założyć zabraną ze sobą kamizelkę odblaskową, Następnym krokiem powinno być wystawienie trójkąta ostrzegawczego. Jest to dla nas właściwie obowiązkiem, który może uratować życie nie tylko nam, jednak pamiętajmy o tym, żeby zrobić to poprawnie. Jeśli mamy awarię i znajdujemy się na środku miasta, na pewno zdajemy sobie sprawę, że jest to miejsce bardzo ruchliwe, jednak prędkości nie są zbyt duże i wystarczy taki trójkąt umieścić około jednego metra od auta, w przypadku terenu nie zabudowanego, gdzie te prędkości są o wiele większe, musimy już umieszczać taki element około 30, lub nawet 50 metrów od miejsca awarii, lub wypadku, oczywiście lepiej jest zrobić to o wiele dalej, tak by kierowcy zdążyli zwolnić, jest to odległość od 40 do 60 kroków, w końcu przecież nie musimy robić tego dokładnie od metrówki, w razie przyjazdu funkcjonariuszy, nikt nie będzie dokładnie mierzył tej odległości. Najtrudniejsza sytuacja może być w przypadku awarii samochodu na drodze ekspresowej, lub nawet autostradzie. Kierowcy osiągają tutaj bardzo dużą prędkość i jest ich pokaźna liczba, więc trójkąt musi zostać umieszczony około 100 metrów, czyli przykładowo 120 kroków od naszego samochodu. W ostatnim kroku jest zweryfikowanie problemu, czy nie jest to kwestia dokręcenia jednej śruby i zadzwonienie po profesjonalistów zajmujących się naprawami na drodze i holowaniem.

 

Holowanie pojazdu na autostradzie i drodze ekspresowej.

Pamiętajmy, że holowanie pojazdu na lince za innym pojazdem jest niedozwolone na autostradach oraz drogach ekspresowych. Jeśli Twój samochód odmówi posłuszeństwa właśnie tam pozostaje Ci wzywać holownik lub lawetę. Jest to niezwykle ważne! Ponieważ holowanie na lince holowniczej stanowi ogromne zagrożenie dla Ciebie i innych użytkowników drogi. Podejmując się tak niebezpiecznych działań możemy liczyć na srogi mandat.

1 komentarz

Dodaj komentarz