Autopomoc – jak szybko działa?

Jak prędko można liczyć na pojawienie się pomocy drogowej, kiedy wpadniemy ze swoim samochodem w tarapaty? Są dwie metody wzywania pomocy drogowej.

przeprowadzki szczecin

Autoholowanie wzywane samodzielnie

Dziś niemal każdy z nas ma dostęp do internetu w swoim telefonie komórkowym. Pozwala to szybko i sprawnie znajdować informacje na temat holowania w każdym zakątku kraju i świata. Nawet jeśli jesteś za granicą i twój samochód odmówił posłuszeństwa, to wykorzystując internet znajdziesz kontakt do najbliższej pomocy drogowej. Wezwanie można złożyć telefonicznie, mailowo lub sms. Korzystanie ze smartfona ma jeszcze tę zaletę, że bardzo łatwo można udostępnić  swoją lokalizację. Ma to znaczenie wtedy, kiedy jesteśmy na obcym terenie i nie wiemy, jak nazwać miejsce, w którym się znaleźliśmy. Udostępniając położenie pomocy drogowej przez internet, sprawiamy że autopomoc dotrze do nas szybciej.

Assistance i auto holowanie

Drugą opcją na wezwanie pomocy drogowej, jest ubezpieczenie assistance. Warto mieć wykupiony taki pakiet ubezpieczenia, zwłaszcza jeśli dużo podróżujemy poza swoim miastem. Zależnie od wariantu ubezpieczenia, możemy liczyć nie tylko na autoholowanie samochodu, ale również dostarczenie pojazdu zastępczego lub dokonanie doraźnych napraw na miejscu. Co więcej, kierowca nie musi martwić się samodzielnym wzywaniem pomocy drogowej i opłacaniem jej usług z własnej kieszeni. Wystarczy jedno zgłoszenie na telefoniczne centrum obsługi klienta, a pracownik sam zadba o wyszukanie najbliższej pomocy drogowej i przekaże jej zlecenie. Również pozostałe kwestie formalne zostaną dopełnione bez udziału kierowcy. Taki proces obsługi awarii znacznie skraca czas potrzebny na udzielenie pomocy, a jednocześnie w mniejszym stopniu stresuje kierowcę i jego pasażerów.

Odpowiadając na tytułowe pytanie – ile czasu potrzebuje pomoc drogowa, aby dotrzeć do kierowcy. Zależnie od miejsca awarii będzie to od 10 do nawet 1 godziny. Najszybciej pomoc drogowa dociera w miastach, więcej czasu potrzebuje, jeśli awaria wydarzyła się na autostradzie, w znacznej odległości od większych miejscowości.