Awaria na drodze – Co robić w takiej sytuacji?

Zawsze gdy udajemy się na dalszą trasę samochodem, musimy odpowiednio zadbać o pełne bezpieczeństwo naszej podróży i kompletne wyposażenie auta, w końcu nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć, a nie chcemy by doszło do sytuacji w której będziemy daleko od domu i nikt z naszych bliskich będzie w stanie nam pomóc.

Jakie powinno być wyposażone nasze auto?

Obowiązkowo powinniśmy posiadać elementy takie jak: apteczka, koło zapasowe, wszystkie klucze, którymi moglibyśmy wykonać drobne naprawy, lewarek, trójkąt ostrzegawczy, gaśnica oraz kamizelka odblaskowa. Jeśli jedziemy w bardzo daleką podróż, to jeszcze dobrze jest umieścić w swoim bagażniku takie elementy jak niewielki 5 litrowy kanister z benzyną, płyn do chłodnicy, który jest do kupienia na każdej stacji benzynowej, oraz wodę. Oczywiście w razie sytuacji awaryjnych, dobrze jest również spisać sobie kilka numerów do pomocy drogowej z najbliżej okolicy, tak by nam pomogli.

Skąd wziąć wszystkie niezbędne w podróży rzeczy?

Oczywiście wszystkie tego typu elementy, jesteśmy w stanie kupić na każdej większej stacji benzynowej, tak samo jak żarówki, bezpieczniki i niewielkie elementy wymienne, które warto już ze sobą zabrać jeśli jedziemy w miejsca terenowe, czyli na przykład na jakieś rajdy OFF-ROAD, na zwykłą trasę, możemy spokojnie pominąć tego typu rzeczy. Na stacjach benzynowych jednak może okazać się, że wszystkie elementy są bardzo drogie i ich cena jest wręcz nie do zaakceptowania. Oczywiście możemy wszystko kompletować osobno i dzięki temu zaoszczędzimy dużą ilość pieniędzy, chociaż zejdzie się drogę więcej czasu z tego typu operacją. Przede wszystkim sama apteczka i jej asortyment, będzie dostępna w każdej aptece, resztę natomiast nabędziemy bez problemu w sklepie z częściami samochodowymi.

A co z pomocą drogową?

Numer do takiej firmy, najlepiej znaleźć o wiele wcześniej w internecie. Oczywiście należy szukać tylko tych, które posiadają bardzo dobre opinie wśród klientów, którzy korzystali już z usług. Na dobrą sprawę wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową takie hasło jak Pomoc drogowa Szczecin, lub każde inne miasto, które nas interesuje. Pokaże się nam się duża liczba firm i obok nich zazwyczaj mamy oceny klientów z różnego rodzaju katalogów, warto z tego korzystać i sugerować się tymi opiniami innych osób. Oczywiście jeśli chcemy jednak tych szczegółowych opisów, to zostaje nam szukanie na forach internetowych, które również są pomocne. Warto sprawdzić, czy dana firma na przykład nie jest w stanie, zaoferować nam dodatkowo wypożyczenia samochodu, dzięki temu w razie awarii, będziemy mogli dokończyć swoją podróż i nie będziemy musieli rezygnować z wakacji.

Kazauto to firma z wieloletnim doświadczeniem, która w przypadku pomocy drogowej, jest w stanie nam kompleksowo pomóc, a w końcu to powinno być dla nas najważniejsze. Bez problemu znajdziemy ją pod takimi hasłami jak autoholowanie Szczecin i wszystkie temu pokrewne. Oczywiście w ofercie firmy, znajdziemy nie tylko usługi holowania w razie awarii. Możemy skorzystać również na przykład z usługi naprawy na drodze, oczywiście jeśli ta usługa jest tylko możliwa do zrealizowania. Kolejną ciekawą opcją w ofercie firmy, są wszystkie inne usługi Assistance, więc w przypadku braku możliwości odpowiedniej organizacji, firma zrobi dosłownie za nas wszystkie niezbędne czynności, a my możemy być spokojni, że czegoś mogliśmy zapomnieć. Jeśli jednak nie chcemy przerywać swojego wyjazdu, nie musimy tego robić, ponieważ firma Kazauto.pl, zajmuje się również wypożyczaniem samochodów, a co za tym idzie, wystarczy przepakować swoje rzeczy do auta zastępczego, ustalić termin na jaki potrzebujemy samochodu i cieszyć się swoim wyjazdem. Dodatkowym atutem jest, że firma posiada mnóstwo różnych aut do wyboru, więc będziemy mogli wybrać, czy wolimy skorzystać z opcji tańszej i mniejszej, ponieważ inny jest nam nie potrzebny, czy raczej wolimy skorzystać z SUV’a, do którego zmieścimy wszystkie zabrane rzeczy, nawet w przypadku wyjazdu rodzinnego.

Holowanie samochodu szczecin

Kto może skorzystać z usługi pomocy drogowej?

Oczywiście z takich usług mogą korzystać wszyscy, zarówno osoby prywatne, jak i podmioty firmowe, więc warto zawsze posiadać zapisany kontakt w swoim telefonie ;). Pozwoli to uniknąć nam to sytuacji, w której poza terenem zabudowanym skończy się zasięg internetu lub nerwowo będziemy szukać pierwszej, lepszej oferty holowania, podczas awarii i wybierzemy kogoś, kto nie będzie spełniał naszych wymagań. Natomiast jeśli prowadzimy firmę, w której zatrudniamy handlowców, znalezienie odpowiedniego fachowca w dziedzinie holowania i ewentualnych napraw, to właściwie podstawa. Handlowcy bardzo dużo czasu spędzają za kierownicą samochodu i przemierzają tym samym setki, kilometrów codziennie, więc wszelakie awarie są właściwie kwestią nieuniknioną. Dlatego warto współpracować z kimś, kto zawsze będzie w stanie nam pomóc i zawsze będziemy zadowoleni z usług. Jeśli będziemy często korzystać, warto ustalić jakieś ewentualne możliwości rabatu, lub zapytać o takie rzeczy jak pakiety lojalnościowe, na pewno uda nam się coś ciekawego ustalić, co pozwoli nam zostać z daną firmą na dłużej.

Krótkie podsumowanie.

Jeśli chodzi o kwestie wyjazdowe, to musimy być bardzo ostrożni co zabieramy ze sobą, warto zrobić dokładną listę niezbędnego wyposażenia i punkt po punkcie weryfikować czy niczego nam nie brakuje. W naszym bagażniku powinna znaleźć się przede wszystkim apteczka z pełnym wyposażeniem, niezbędne klucze do ewentualnych niewielkich napraw, koło zapasowe, trójkąt ostrzegawczy i kamizelka. Na dalsze wyprawy, warto zadbać jeszcze ze sobą mały kanister benzyny i płyn do chłodnicy. W naszym telefonie powinien znajdować się również numer kontaktowy, do sprawdzonej firmy holowniczej, która posiada doskonałą renomę i opinie, wśród wszystkich wcześniejszych klientów. Doskonałym przykładem takiej firmy jest firma kazauto.pl, która w swojej ofercie oferuje nam nie tylko usługę holowania, po której będziemy musieli już poradzić sobie sami, dodatkowo możemy poprosić o pomoc dosłownie w każdej sprawie, a nawet wypożyczyć samochód.

Auto zastępcze

Osobom poszkodowanym w kolizji, których samochód nie nadaje się do użytku, przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy. Taki pojazd może dostarczyć warsztat, który będzie wykonywał naprawdę lub dowolna wypożyczalnia samochodów w Twoim mieście. Pamiętaj, że ubezpieczyciel opłaci wyłącznie czas wynajmu auta, równy z czasem technologicznej naprawy, a także pokryje koszt wypożyczenia samochodu, który jest równoważny klasą Twojemu uszkodzonemu autu. Wypożyczalnia aut zazwyczaj będzie posiadała po kilka różnych samochodów z każdego segmentu, dzięki czemu nie powinieneś mieć problemu, aby wypożyczyć auto zbliżone standardem do Twojego.

Auto zastepcze Szczecin
Wypożyczalnia samochodów Szczecin