Formalności przy wynajmie samochodu

Nie miałeś jeszcze okazji skorzystać z usług wypożyczalni samochodów? Być może niebawem przyjdzie ten dzień, kiedy zdecydujesz się na wynajem aut. Dobrze, abyś wówczas wiedział jak przebiegać będzie cała procedura. Przedstawimy ją krok po kroku.

Wynajem aut Szczecin

  1. Wybór wypożyczalni – musisz zdecydować, która wypożyczalnia aut zostanie przez Ciebie wybrana. Każdy klient może mieć inne kryteria wyboru. Począwszy od ceny, poprzez dostępność wybranych modeli samochodów. Kiedy już będziesz zdecydowany, powinieneś się upewnić czy pojazd jest do wynajęcia w określonym terminie.
  1. Odbiór samochodu – w wyznaczonym dniu odwiedzasz wypożyczalnię aut. Zanim jednak będziesz mógł odjechać samochodem, musisz podpisać umowę o wynajem samochodów. Znajdą się w niej wszystkie Twoje dane osobowe oraz adres zamieszkania. Pracownik wypożyczalni może cię poprosić o okazanie prawa jazdy. Jest to konieczne, aby mieć pewność że dysponujesz uprawnieniami do prowadzenia aut. Dokumenty te mogą zostać skopiowane w postaci ksero lub cyfrowych zdjęć. Na co należy zwrócić uwagę, kiedy podpisujemy umowę o wypożyczenie samochodu? Przede wszystkim o nasze obowiązki oraz na to, czy samochód objęty jest pełnym ubezpieczeniem AC. pozwoli ono pokryć ewentualne szkody, wyrządzone przez kierowcę. Wiele wypożyczalni samochodów oferuje możliwość wykupu takiej opcji, za dodatkową, niewielką dopłatą. Zachęcamy do korzystania z niej.
  1. Dokładnie obejrzyj samochód – pamiętaj, że przy oddawaniu pojazdu, wypożyczalnia samochodów dokładnie go sprawdzi, w poszukiwaniu śladów uszkodzeń. Powinieneś dobrze poznać stan wynajmowanego auta, zanim odjedziesz nim z wypożyczalni. My doradzamy wykonanie zdjęć każdej strony pojazdu. Będzie to dowód na istnienie uszkodzeń, które ktoś mógłby przypisywać Tobie.
  1. Oddaj samochód w takim stanie, w jakim go otrzymałeś. Wydaje się że to prosta i oczywista zasada. Niestety nie dla każdego. Wypożyczając samochód, który jest czysty i zatankowany do pełna, powinniśmy go oddać w takim samym stanie. Jeśli tak nie będzie, wypożyczalnia obciąży cię dodatkowymi kosztami.