Jak wypożyczalnia samochodów dba o swoje pojazdy?

Żyjąc w świecie, w którym kradzieże samochodów zdarzają się bardzo często, wiele osób będzie się zastanawiać nad tym, jak wypożyczalnia samochodów dba o swoje pojazdy. W jaki sposób zabezpiecza je przed kradzieżą. To oczywiście może się zdarzyć w każdym miejscu w kraju i niezależnie od tego, czy ktoś zapłacił za wynajem aut, czy podróżuje swoim samochodem. Przedstawiamy najpopularniejsze sposoby na zabezpieczenie pojazdu przed jego ukradzeniem i ułatwiające odnalezienie.

Systemywypożyczalnia samochodów Szczecin monitoringu GPS

Dziś technologia monitorowania lokalizacji pojazdów jest bardzo mocnorozwinięta. Oznacza to, że wyposażenie samochodów w odbiorniki i nadajniki GPS nie jest kosztowne. Urządzenia takie informując bezprzewodowo właściciela o aktualnym położeniu samochodu. Aby zapobiec demontażu nadajnika, są one specjalnie ukrywane w różnych, trudno dostępnych miejscach samochodu. Rozwiązanie nie jest kosztowne, zapewnia wygodę użytkowania i pozwala z precyzją do kilkunastu metrów wskazać położenie samochodu – na terenie Polski i całego świata.

Ubezpieczenie samochodu z wypożyczalni

Tak naprawdę nie istnieje żaden w pełni skuteczny sposób, który ochroni samochód przed kradzieżą pamiętajmy również o tym, że wypożyczalnia samochodów nie może pozwolić sobie na stosowanie autorskich i skomplikowanych zabezpieczeń. Wynajem aut powinien być przystępny dla klientów, a wszelkie dodatkowe zabezpieczenia nie powinny negatywnie wpływać na komfort użytkowania samochodu. Dlatego powszechnym jest to, że wypożyczalnia aut ubezpiecza wszystkie swoje samochody na wypadek kradzieży. Jest to wymogiem również z tego powodu, że pojazdy są kupowane w leasingu – ich właścicielem pozostaje wówczas firma leasingowa. Oznacza to że ubezpieczenie takie jest wymogiem, zawartym w umowie pomiędzy wypożyczalnią, a leasingodawcą. Czy klient płaci z tego powodu więcej za wynajem samochodu? Nie – cena jest wliczona w koszt wynajmu i w przeliczeniu na jednego klienta, sięga zaledwie kilku złotych.