Pomoc drogowa pomoże Ci otworzyć samochód

Zatrzasnąłeś kluczyki wewnątrz samochodu? Niestety, ale to może zdarzyć się każdemu z nas. Sytuacja jest groźna dopiero wtedy, jeśli pojazd jest wyposażony w autoblokadę, która samoczynnie rygluje drzwi. Wówczas wyjęcie z wnętrza kabiny kluczyków może wymagać udziału specjalistów. Do kogo się zwrócić o pomoc? A może lepszym rozwiązaniem będzie wybicie szyby? Przedstawiamy kilka cennych wskazówek, które mogą wam pomóc bez szwanku wyjść z takiej sytuacji.

Nie rozbijaj szyb

Jednym z pierwszych odruchów, który mogą mieć kierowcy jest rozbicie szyby. Nie należy tego robić. Koszt jej wstawienia będzie znacznie wyższy, niż profesjonalne i bez inwazyjne otwarcie samochodu, wykonane przez specjalistów. Oprócz tego że rozbicie szyby wiązać się będzie z kosztami jej ponownego wstawienia, oznacza również wiele sprzątania potłuczonego szkła, a także możliwość urazu ręki. Nie należy tego podejmować również wtedy, kiedy we wnętrzu pojazdu znajduje się zwierzę lub dziecko.

Dzwoń po pomoc

Pomoc drogowapomoc drogowa zatrzaśnięte kluczyki to firma, która jest wyspecjalizowana w niesieniu pomocy kierowcom. Dotyczy to nie tylko awarii samochodu i stłuczki, ale również takich codziennych sytuacji, jak kluczyki zamknięte w pojeździe. Należy jednak od razu, podczas rozmowy telefonicznej poinformować o tym dyspozytora. Dzięki temu nie wyśle on na miejsce zdarzenia lawety, tylko mniejszy i odpowiednio wyposażony samochód serwisowy z przeszkolonym pracownikiem. Posiada on wiedzę oraz narzędzia, dzięki którym będzie mógł otworzyć samochód lub wyjąć z niego kluczyki.

 

Jak pomoc drogowa wyjmuje kluczyki z samochodu

Jakimi narzędziami dysponuje pomoc drogowa, że możliwe jest wyjęcie kluczyków nawet pomimo zatrzaśniętych drzwi? Pierwszy z nich to długi i elastyczny drut w postaci podbieraka. Umożliwia on zaczepienie haczka o kółko od kluczy, a następnie wyjęcie ich pomiędzy uszczelkami przy drzwiach.