07.10.2016

Wynajem aut – kiedy warto wypożyczyć samochód?

Kiedy warto wynająć samochód?

Przyzwyczaiłeś się do tego, że o każdej porze dnia i nocy masz do dyspozycji swój samochód. Trudno jest Ci wyobrazić sobie sytuację, w której musisz korzystać z komunikacji miejskiej? Jeśli cenisz sobie wygodę i niezależność, to zbawienna w takich chwilach może być wypożyczalnia samochodów. Duża liczba pojazdów, czekających w gotowości na klientów, przystępne ceny, a w końcu możliwość wynajmu krótko i długoterminowego. To wszystko to tylko jedne z wielu zalet, jakie wypożyczalnia aut przygotowała dla swoich klientów. Kiedy warto rozważyć wynajem aut?

Wizyta w obcym mieście? – Wynajem aut w Szczecinie.

Lubisz zwiedzać świat, a może wybierasz się w podróż służbową? Jeśli z jakichś powodów wolisz zostawić swój samochód w domu, bo np. bardziej opłaca się podróż samolotem lub koleją, to w miejscu docelowym możesz wypożyczyć dla siebie samochód. Okaże się on szczególnie zbawienny, jeśli będziesz musiał podróżować po mieście w godzinach szczytu czy dojeżdżać do swojego hotelu, położonego na obrzeżach miasta. Pracownicy firm często mogą korzystać z wypożyczalni samochodowych, bez konieczności płacenia za wynajem krótkoterminowy gotówką. Wypożyczalnie mają podpisane umowy, dzięki którym za wypożyczane samochody wystawiana jest jedna, zbiorcza faktura na koniec miesiąca, wysyłana bezpośrednio do centrali firmy. Dla samych pracowników oznacza to wygodę, elastyczność oraz bezpieczeństwa. Jeśli zamierzasz wynająć samochód prywatnie, bo spędzasz urlop w ciekawym mieście, będziesz mógł skorzystać z systemów internetowej rezerwacji samochodów. Rezerwując wynajem aut wcześniej, masz szansę na uzyskanie atrakcyjniejszej ceny.

Wynajmij samochód zastępczy na czas naprawy.

Twój samochód znalazł się w warsztacie? Szykuje się dłuższa lub krótsza naprawa? Aby nie cierpieć z powodu braku środka transportu, warto skorzystać z samochodu z wypożyczalni. Firmy te oferują wynajem krótkoterminowy, już od jednego dnia. Pozwoli Ci to nadal żyć tak jak do tej pory, nie stresując się przedłużającym się pobytem samochodu u mechanika. Wiele warsztatów oferuje swoim klientom samochód zastępczy na czas naprawy, ale nie zawsze jest on dostępny w tym czasie, który Ciebie interesuje. W takim przypadku dobrze wiedzieć, jaka wypożyczalnia działa w okolicy i jakie ceny oferuje za swoje samochody. W niemal każdej wypożyczalni, również naszej jest możliwość podstawienia samochodu w określone miejsce, tak abyś mógł wsiąść i jechać prosto z parkingu warsztatu.

Wynajem średnioterminowy zamiast leasingu.

Prowadzisz firmę i myślisz o tym, aby wymienić swoją flotę pojazdów? Do tej pory korzystałeś z usług firm leasingowych? Jeśli tak, warto rozważyć alternatywę, którą jest wynajem średnioterminowy. Usługa polega na wypożyczeniu samochodów na czas powyżej miesiąca a nawet do kliku miesięcy. W tym czasie będziesz mógł swobodnie korzystać z samochodu, nie martwiąc się jego obsługą serwisową. Wymiana opon, przeglądy, serwisy olejowe, sprzątanie – to wszystko załatwi za Ciebie Kazauto.pl. Przewagą, jaką ma wynajem średnioterminowy nad leasingiem jest znacznie prostszy sposób uzyskania samochodów, bez konieczności badania zdolności finansowej firmy, a także łatwiejszy sposób rozliczania wszystkich wydatków. Otrzymujesz bowiem jedną fakturę na wynajem aut, a w jej wartość wliczone są wszystkie koszta, które były związane z obsługą i serwisem, a także ubezpieczeniem pojazdu.

Wynajmij samochód jako pojazd reprezentacyjny.

Czasami, w życiu firmy zdarzają się takie okazje, kiedy trzeba się pokazać z jak najlepszej strony. Na przykład wtedy, kiedy ma Cię odwiedzić delegacja z innego kraju. Aby ważnym gościom zapewnić odpowiednie warunki podróżowania, konieczne będzie posiadanie wygodnego i przestronnego samochodu. Jeśli Twoja firmowa flota składa się tylko z aut miejskich, z pomocą przychodzi wynajem aut. W ofercie wypożyczalni samochodów znajduje się wiele luksusowych modeli limuzyn, oferujących wszelkie możliwe udogodnienia. Wypożyczenie takiego samochodu na kilka dni, również z ewentualnym kierowcą, z pewnością okaże się lepszym finansowo rozwiązaniem niż zakup nowego samochodu wyłącznie do celów reprezentacyjnych.

Gdzie znaleźć wypożyczalnię samochodów?

Na koniec odpowiedź na ważne pytanie. Po czym poznać że wypożyczalnia samochodów jest dobra i gdzie jej szukać? W sieci reklamuje się coraz więcej takich firm. Reklama internetowa, prasowa i radiowa to bardzo dobre źródło informacji o tym, gdzie i jakie auto możemy wypożyczyć. Warto również zaznaczyć, że wiele lokalnych firm specjalizujących się w pomocy drogowej, współpracuje z wypożyczalniami lub posiada własną flotę pojazdów. Dzięki temu, od razu oferują oni swoim klientom, możliwość wypożyczenia samochodu, kiedy ich auto wymaga naprawy.  Przyjeżdżając po Twoje uszkodzone auto, w tym samym czasie może dowieźć samochód zastępczy z wypożyczalni. To szczególnie pomocne, jeśli pojazd uległ awarii w trasie, daleko od domu – np. podczas wakacyjnej podróży.

Zobacz również: