14.12.2022

Zatrzaśnięte kluczyki – jak sobie poradzić?

Pomoc drogowa pomoże Ci otworzyć samochód

Zatrzasnąłeś kluczyki wewnątrz samochodu? Niestety, ale to może zdarzyć się każdemu z nas. Sytuacja jest groźna dopiero wtedy, jeśli pojazd jest wyposażony w autoblokadę, która samoczynnie rygluje drzwi. Wówczas wyjęcie z wnętrza kabiny kluczyków może wymagać udziału specjalistów. Do kogo się zwrócić o pomoc? A może lepszym rozwiązaniem będzie wybicie szyby? Przedstawiamy kilka cennych wskazówek, które mogą wam pomóc bez szwanku wyjść z takiej sytuacji.

Nie rozbijaj szyb

Jednym z pierwszych odruchów, który mogą mieć kierowcy jest rozbicie szyby. Nie należy tego robić. Koszt jej wstawienia będzie znacznie wyższy, niż profesjonalne i bez inwazyjne otwarcie samochodu, wykonane przez specjalistów. Oprócz tego że rozbicie szyby wiązać się będzie z kosztami jej ponownego wstawienia, oznacza również wiele sprzątania potłuczonego szkła, a także możliwość urazu ręki. Nie należy tego podejmować również wtedy, kiedy we wnętrzu pojazdu znajduje się zwierzę lub dziecko.

Dzwoń po pomoc

Pomoc drogowa to firma, która jest wyspecjalizowana w niesieniu pomocy kierowcom. Dotyczy to nie tylko awarii samochodu i stłuczki, ale również takich codziennych sytuacji, jak kluczyki zamknięte w pojeździe. Należy jednak od razu, podczas rozmowy telefonicznej poinformować o tym dyspozytora. Dzięki temu nie wyśle on na miejsce zdarzenia lawety, tylko mniejszy i odpowiednio wyposażony samochód serwisowy z przeszkolonym pracownikiem. Posiada on wiedzę oraz narzędzia, dzięki którym będzie mógł otworzyć samochód lub wyjąć z niego kluczyki.

Jak pomoc drogowa wyjmuje kluczyki z samochodu

Jakimi narzędziami dysponuje pomoc drogowa, że możliwe jest wyjęcie kluczyków nawet pomimo zatrzaśniętych drzwi? Pierwszy z nich to długi i elastyczny drut w postaci podbieraka. Umożliwia on zaczepienie haczka o kółko od kluczy, a następnie wyjęcie ich pomiędzy uszczelkami przy drzwiach.