14.12.2022

Awaria samochodu na trasie

Awaria w trasie

Usterka samochodu na drodze to codzienność tysięcy kierowców na całym świecie. Jeżeli i ciebie spotka taka sytuacja, nie musisz załamywać rąk. Wystarczy jeden telefon i już po kilkunastu minutach pojawi się przy tobie pomoc drogowa. Na jaką pomoc możesz wówczas liczyć? Przede wszystkim będzie to próba usunięcia usterki, tak abyś mógł dalej kontynuować swoją jazdę.

Przyczyny usterki samochodów na drodze – przebita opona

Jedna z częściej pojawiających się usterek, w przypadku których pomoc drogowa musi interweniować, to przebita opona. Do tego nie potrzeba wiele. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności, w którym najedziesz na znajdujący się na drodze gwóźdź. Powietrze może również uciekać z opony na skutek uszkodzenia felgi. W takich przypadkach pomoc drogowa może zaproponować wymianę uszkodzonego koła na koło zapasowe, a jeśli nie posiadasz takiego w samochodzie, to pozostaje zapakowanie samochodu na lawetę i autoholowanie do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego. Jest to jeden z powodów przemawiających za tym, że jednak dobrze mieć w bagażniku pełnowymiarowe koło zapasowe, pozwalające bez większych problemów kontynuować jazdę. Sprawdź również: premium-nieruchomosci.pl

Brak paliwa w zbiorniku

Kolejny powód przymusowego postoju na drodze i wzywania lawety to brak paliwa w zbiorniku. Czasami zupełnie przez swoją nieuwagę zapomnimy o zatankowaniu samochodu. Jeśli brak paliwa dotknie nas w trasie i mamy pecha, to od najbliższej stacji benzynowej może nas dzielić nawet kilkanaście kilometrów. Co wtedy? Nie pozostaje nam nic innego jak telefon po pomoc drogową. Przyjedzie do nas samochód serwisowy z kanistrem wypełnionym paliwem. Zatankujemy go do naszego samochodu, tak abyśmy mogli kontynuować jazdę do najbliższej stacji paliw, gdzie zakupimy większą ilość paliwa. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że w takich przypadkach nie zawsze jest potrzebna pomoc drogowa. Można również wykonać telefon do firmy taksówkowej i poprosić o kurs celem przywiezienia zatankowanego paliwa. W niektórych przypadkach może nas to wyjść taniej, niż autoholowanie przez pomoc drogową.

Inne przyczyny postoju na drodze mogą wynikać z kolizji kilku pojazdów. Wówczas zazwyczaj przyjazd lawety jest koniecznością, której nie da się uniknąć.