14.12.2022

Jak wygląda autoholowanie

Jak odbywa się autoholowanie

Lubisz wiedzieć jak działają niektóre rzeczy, które na co dzień mogą nas otaczać? Do jednych z nich zalicza się pomoc drogowa. Jej głównym zadaniem jest autoholowanie, wykonywane przez specjalistyczne samochody – lawetyPomoc drogowa pomaga w usunięciu niesprawnych samochodów z drogi i zawozi je do naprawy do wybranego warsztatu. Na wypadek takich okoliczności, dobrze jest wiedzieć pod jaki numer należy zadzwonić, aby móc liczyć na szybką i profesjonalną pomoc w dobrej cenie.

Co się dzieje po przyjeździe lawety

Kiedy na miejscu zdarzenia lub postoju samochodu pojawi się już laweta, cała reszta rzeczy postępuje bardzo szybko. Wykwalifikowany pracownik zaczyna podejmować czynności, zmierzające do sprawnego i bezpiecznego załadowania pojazdu na lawetę. W tym celu musi zadbać o dobre oznakowanie miejsca pracy. Lawety wyposażone są w żółte sygnały ostrzegawcze, które powinny zostać uruchomione. Teraz należy również zabezpieczyć trójkątem ostrzegawczym oraz pachołkami. Pomoc drogowa korzysta dziś najczęściej z samochodów, umożliwiających autoholowanie na specjalnej platformie. Jest ona opuszczana do poziomu drogi, a samochód wciąga się na nią przy pomocy elektrycznej lub spalinowej wyciągarki. Jest do niej podłączona bardzo wytrzymała stalowa lina, która bez trudu jest w stanie uciągnąć samochód ważący nawet kilka ton.

Gdzie pomoc drogowa odwozi auto

Co dalej? Kiedy pomoc drogowa już zapakuje na lawety twój samochód, jest on odwożony do wybranego warsztatu celem przeprowadzenia naprawy. Może to być autoryzowany serwis wybranej marki, jak również niezależny warsztat. O wyborze może decydować klient lub ubezpieczyciel, zależnie od tego kto finansuje koszt naprawy.

Dalsze kontynuowanie jazdy jest możliwe wyłącznie kiedy uzyskamy samochód zastępczy. Tutaj do akcji wkracza wypożyczalnia samochodów. Może ona działać przy firmie pomocy drogowej lub wynajem samochodów można wykonać w dowolnie wybranej przez siebie firmie, pod warunkiem że będzie ona oferować ceny rynkowe.